4 pomysły na ferie w Bieszczadach – gdzie się wybrać?

Chcesz aktywnie spędzić ferie w Bieszczadach z dziećmi?
Zastanawiasz się, jak zorganizować wyjazd, aby pociechy się nie nudziły i z przejęciem opowiadały potem o wszystkim w szkole? Aby ułatwić Ci zaplanowanie rodzinnej wyprawy na południe Podkarpacia, przygotowaliśmy 4 ciekawe atrakcji zimą w Bieszczadach. Znajdziesz tutaj coś dla amator
ów gór,
sport
ów zimowych i spokojnych spacerów. Sprawdź!

Wycieczki górskie zimą w Bieszczady – przeżyj przygodę i popraw kondycję

Wyjście w góry to obowiązkowy punkt ferii w Bieszczadach zimą. Dla dzieci najlepiej wybrać krótkie, przyjemne szlaki, na których pociechy nie będą narażone na silny, zimny wiatr. Dobrze sprawdzą się np.:

  • Wetlina “Stare Sioło” – Jawornik – Wetlina “Pod Wysoką Połoniną” – przejście całej trasy zajmuje ok. 2-3 godziny, więc nie wyczerpie latorośli. Szlak wiedzie przez las, dzięki czemu nie wieje, a pomiędzy drzewami widać malowniczą połoninę Wetlińską;
  • Bukowiec – Korbania – pokonanie tej trasy w obie strony zajmuje ok. 2 godzin, więc to nie jest długi szlak. Będzie idealny również dla przedszkolaków! Droga wiedzie przez gęsty las, który zimą prezentuje się baśniowo. Na szczycie czeka drewniana wieża widokowa, skąd można podziwiać okolicę.

Pamiętaj, aby nawet na krótkie wycieczki w Bieszczadach z dziećmi zabrać odpowiednie ubranie i termos z herbatą. Nie zapomnij naładować telefonu – może być potrzebny, żeby wezwać pomoc.

Narciarstwo klasyczne i ski-tourowe w Bieszczadach – aktywny pomysł na ferie zimowe

Bieszczady to idealne miejsce do uprawiania różnych sportów zimowych. Największą popularnością cieszy się narciarstwo klasyczne. W Bieszczadach znajdziesz kilka wyciągów narciarskich przy świetnych trasach. Można po nich szusować z dużą przyjemnością i w bezpieczny sposób. Są to np. ośrodki Bystre Ski czy Laworta Ski.

Poza tym w górach można zauważyć coraz więcej fanów ski-touringu, czyli jazdy na specjalnych, lekkich nartach. Nauką tego sportu zimowego zajmują się m.in. pracownicy Bieszczady Ski Experience. W ich siedzibie w Ustrzykach Górnych znajduje się również wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Zagroda żubrów w Mucznem – ciekawa atrakcja dla całej rodziny

Będąc w Bieszczadach, warto “przy okazji” odwiedzić żubry w Mucznem. Zimą są one świetnie widoczne, bo nie doskwiera im upał, więc nie chowają się w gęstym lesie. Wizyta w zagrodzie jest bezpłatna, a może być doskonałą okazją do przeprowadzenia „lekcji” o tych niesamowitych zwierzętach.

Bieszczadzka Ciuchcia w zimowej scenerii – gwarancja niesamowitych widoków

Jazda wąskotorową ciuchcią po ośnieżonych lasach to świetny pomysł na ferie w Bieszczadach. Atrakcja spodoba się nie tylko maluchom, ale także starszym dzieciom.

Lokomotywy i wagoniki pochodzą z drugiej połowy XX wieku. Zachwycają majestatycznością, dzięki czemu wspaniale się je obserwuje podczas jazdy. Jednak to nie jedyna zaleta tej atrakcji. W trakcie podróży można mieć wrażenie bardzo bliskiego kontaktu z otaczającą przyrodą – na trasie czekają tylko tylko drzewa, śnieg, tory i… dźwięk ciuchci, który odbija się od zboczy gór. Jazda tą kolejką to niesamowite doświadczenie!

Zaplanuj ferie w Bieszczadach i spraw, aby cała Twoja rodzina świetnie spędziła czas!