Co robić w Bieszczadach zimą?

Zima w górach jest magiczna. Drzewa otulone puchatą, białą pierzyną wyglądają jak zaczarowane
, a wysokie zaspy śnieżne przypominają lekkie, pierzaste chmurki. Nie można przegapić tego widoku! Zastanawiasz się jednak, gdzie najlepiej spędzić czas w Bieszczadach z zimą
? Co można robić, gdy pada śnieg, a popularne letnie atrakcje są nieczynne? Poznaj nasze pomysły na to, co robić zimą w Bieszczadach.

Wyciąg narciarski w Bieszczadach – idealny pomysł na aktywny dzień

Bystre Ski

Jeśli uwielbiasz sporty zimowe, wizyta zimą w Bieszczadach jest obowiązkowa. Znajduje się tutaj wiele ciekawych wyciągów narciarskich dla osób początkujących i zaawansowanych.

Dobrym przykładem jest Bystre Ski – kompleks położony tuż obok Baligrodu.
Stok jest usytuowany na południowej ścianie góry Dzidowa. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy oraz szybowisko w Bezmiechowej.

Tradycyjny kulig w Bieszczadach po okolicznych lasach – rusz tropem dzikich zwierząt

Wyjazd w Bieszczady zimą z dziećmi wymaga od rodziców nieco kreatywności. Aby pociechy się nie nudziły podczas urlopu, oprócz zjeżdżania na sankach i lepienia bałwanów, zaproponuj im kulig
w tradycyjnych saniach!

Jazda po okolicznych lasach to nie tylko wspaniałe doświadczenie i okazja do spędzenia czasu razem.
Podczas kuligu można wypatrzyć ślady dzikich zwierząt – niedźwiedzia, wilka czy żubra. Ich widok z pewnością wywoła dreszczyk emocji.

Ślady zwierząt w Bieszczadach

Wyprawa na Chatkę Puchatka zimą – niesamowite widoki gwarantowane!

Chcesz ruszyć w wysokie Bieszczady? Co zobaczyć w zimie w wyższych pasmach tych gór? Dobrym pomysłem będzie wyprawa na połoninę Wetlińską i odwiedzenie nowej Chatki Puchatka.

Schronisko otulone wysokimi zaspami śniegu wygląda bajkowo na tle pokrytych bielą połonin. Jednak to nie jedyna jego zaleta. Po wędrówce można do niego wstąpić, ukryć się przed wiatrem i odpocząć w przyjemnych warunkach.

Aby dotrzeć na Chatkę Puchatka zimą, najlepiej wyruszyć z Przełęczy Wyżnej i podążać trasą żółtą. Dlaczego ten szlak? Przyczyna jest prosta – tamtędy poruszają się skutery śnieżne, które zaopatrują schronisko, dzięki czemu trasa jest przetarta i wygodnie się nią idzie.

Wieża widokowa Korbania o wschodzie słońca – prosty, ale bardzo malowniczy szlak zimą w Bieszczadach

Wschody słońca w Bieszczadach zachwycają o każdej porze roku, jednak żeby je zobaczyć… trzeba ruszyć na szlak nocą. Niestety regulamin Bieszczadzkiego Parku Narodowego zabrania poruszania się po zmierzchu. Dlatego wybierz szlak z Bukowca, który prowadzi na Korbanię – trasa jest położona na granicy Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Jej początek znajduje się ok. 25 km od Jabłonkowej Osady.

Szlak na szczyt jest krótki i łagodny. Prowadzi przez gęsty, baśniowy las, więc spacer nim to prawdziwa przyjemność.

Na górze znajduje się drewniana wieża widokowa, z której rozpościera się fantastyczny widok na połoniny. W blasku wschodzącego słońca panorama będzie wyglądała magicznie!

Narciarstwo biegowe w Bieszczadach – trasy wokół Wetliny jako alternatywa dla klasycznych zjazdów

Chcesz wybrać się na narty biegowe w Bieszczadach? Trasy o różnym stopniu trudności znajdziesz w Wetlinie! Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny wokół tej miejscowości wytyczono ok. 20 km szlaków pod narty biegowe.

Prowadzą one m.in. u stóp Hnatowego Berda, wzdłuż nieczynnego torowiska kolejki wąskotorowej czy do wsi Smerek. To doskonały sposób na to, żeby spędzić aktywnie dzień.

Pobyt w Bieszczadach zimą może być pełen atrakcji! Przekonaj się o tym.