Najciekawsze wieże widokowe w Bieszczadach – co warto odwiedzić? 3 propozycje najpiękniejszych miejsc widokowych

Wybierasz się w Bieszczady z dzieckiem i nie masz pomysłu na to, jak spędzić czas w rodzinnym gronie? A może nie wiesz, gdzie się wybrać poza głównymi szlakami górskimi? Odwiedź najpiękniejsze punkty widokowe w Bieszczadach! Znajdują się one na drewnianych wieżach, które z pewnością zainteresują zarówno malucha, jak i dorosłego. Prezentujemy punkty widokowe, które szczególnie warto odwiedzić ze względu na niesamowite widoki.

Ze szczytów wielu gór rozpościera się piękna panorama na bieszczadzkie wzniesienia czy doliny. Jednak człowiek nie mógłby ich zobaczyć ze względu na bujną roślinność, która otacza szczyty. To typowa cecha bieszczadzkich wzniesień. Dlatego w tych miejscach powstają wysokie wieże widokowe, które ułatwiają podziwianie okolicznej przyrody. W Bieszczadach najpiękniejsze punkty widokowe znajdują się na Korbani, w Szczerbanówce i w Mucznem.

Najwyższa stalowo-drewniana wieża widokowa w Bieszczadach — Muczne

Najnowszy punkt widokowy w Bieszczadach znajduje się w Mucznem. Został on udostępniony do zwiedzania w 2020 roku i od razu stał się bardzo popularny. Jest to aż 34-metrowa wieża widokowa na Jeleniowatym. Na jej szczycie umieszczono drewniany taras widokowy, z którego rozpościera się widok na wiele popularnych bieszczadzkich szczytów takich jak:

 • grzbiet Bukowego Berda,
 • najwyższy szczyt Bieszczadów, czyli Tarnicę,
 • Halicz i Rozsypaniec,
 • połoniny Wetlińską i Caryńską,
 • Smerek.

Najkrótszy szlak na ten punkt widokowy rozpoczyna się w Mucznem, tuż obok budynku Centrum Leśnictwa.
Z pewnością go nie przegapisz, ponieważ widać wieżę widokową już z dołu.
Zimą, przy dużej ilości śniegu, polecamy pokonanie szlaku na rakietach śnieżnych, które można wypożyczyć w wypożyczalni przy Centrum Leśnictwa

Punkt widokowy na bieszczadzkie panoramy — na szczycie Korbani

Korbania to szczyt w Bieszczadach Zachodnich, który ma 894 m n.p.m. Na górze powstała 8-metrowa drewniana wieża, która stanowi jeden z najpiękniejszych podkarpackich punktów widokowych. Rozpościera się z niej widok na:

 • pasmo Żukowa,
 • bieszczadzkie połoniny, w tym Połoninę Caryńską,
 • Zalew Soliński.

Punkt widokowy jest dostępny przez całą dobę. Obok niego znajduje się zamykany schron. Bardziej odważni mogą w nim nawet przenocować!
Wieża na Korbani została wybudowana w 2014 roku i od razu zyskała dużą popularność.

Czytaj więcej: Zakochaj się w Bieszczadach – poznaj 3 najpiękniejsze szlaki

Malowniczy punkt — platforma widokowa Szczerbanówka

Szczerbanówka to wieś, która przestała istnieć na skutek wysiedleń okolicznej ludności. Jednak nie oznacza to, że została zapomniana. Na jej cześć w 2017 roku na przełęczy Przysłup nad Szczerbanówką wybudowano taras widokowy.

Ten punkt widokowy znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 897, więc nie ma problemu, aby tam dotrzeć.

Ta platforma to 9-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na panoramę Bieszczadów. Można stamtąd podziwiać takie szczyty jak:

 • Połonina Wetlińska,
 • Jasło,
 • Wysokie Berdo,
 • Smerek.


Tuż obok wieży prowadzi zielony szlak z Hyrlatej na Wołosań — najwyższy szczyt polskich Bieszczadów Zachodnich w paśmie Wysokiego Działu.

Malownicze punkty widokowe warto odwiedzić, jeśli nie masz ochoty na spacer po wysokich górach czy długie wycieczki po dolinach. Zobaczysz z nich wspaniałą panoramę gór bez odbywania wielogodzinnej wędrówki.

https://jablonkowaosada.pl/zakochaj-sie-w-bieszczadach-poznaj-3-najpiekniejsze-szlaki/